KATEGORIE

Kategoria: Bawełniane

Biustonosze bawełniane sloggi to miękkie staniki o różnych fasonach. Jak sama nazwa wskazuje łączy je rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Wszystkie modele należące do tej kategorii zostały uszyte z dzianin składających się w większości z bawełny, czyli naturalnych włókien pochodzenia roślinnego. W ofercie bawełnianych biustonoszy sloggi znaleźć można nawet takie, które mają zaledwie kilkuprocentowe domieszki włókien sztucznych, co na rynku bielizny jest obecnie rzadkością.

Bawełnę czy len wykorzystywano do szycia bielizny przez wieki – dopóki nie zostały wynalezione technologie wytwarzania sztucznych włókien. Biustonosze z elastanu czy polamidu szybko podbiły rynek bieliźniarski, ponieważ są tanie w produkcji i mają wysoką żywotność. Są odporne na rozciąganie, nie niszczą się w praniu. Co więcej, z syntetycznych materiałów można uszyć bieliznę o dowolnym fasonie i kolorze. Łatwiej ją modelować, usztywniać, a nawet ozdabiać. Bawełna nie stwarza tak wielu możliwości.

Dlaczego marka sloggi stawia na biustonosze bawełniane? Ponieważ mimo wszystkich zalet syntetycznych materiałów żaden nie jest tak przyjazny dla delikatnej, wrażliwej skóry piersi, jak naturalna bawełna – hipoalergiczna, przewiewna, niezwykle miękka i wygodna. Aby bawełniane biustonosze zachowywały jak najdłużej swoje walory, w materiale zwykle znajdują się niewielkie domieszki sztucznych włókien. Dzięki temu można z niego szyć staniki idealnie układające się na sylwetce, skutecznie podtrzymujące piersi i nieodkształcające się w praniu.

Oferta biustonoszy bawełnianych sloggi obejmuje przede wszystkim braletki i miękkie topy – bez wkładek z pianki gorseciarskiej czy fiszbin. Bawełniana, ekologiczna bielizna dedykowana jest bowiem przede wszystkim tym kobietom, które cenią sobie komfort i naturalność. Oczywiście z bawełny można uszyć także znakomicie modelujący kształt biustu stanik typu push-up albo usztywnianą balkonetkę. Nie mają one wszystkich walorów ekologicznej bielizny, ale wciąż są miłe dla skóry. Dlatego i takie modele znajdują się w ofercie sloggi.